Mladší žáci obsadili na domácím kole páté místo

23. 6. 2010

Druhé kolo Krajské soutěže družstev mladšího žactva v atletice pořádal ve čtvrtek 17. června atletický oddíl SK Hranice. Družstvo domácích atletů tentokrát nastoupilo v pětičlenné sestavě. Hochům se podařilo vybojovat v kole páté místo.

Nejvíce se dařilo tradiční opoře týmu Pavlu Gadasovi. Pavel sice nezvítězil ve všech třech disciplínách, ke kterým nastoupil, jak se mu to povedlo na prvním kole. Podařilo se mu však opět výrazným způsoben překonat oddílový rekord v míčku, nový rekord má hodnotu 66,98m. Ani tento výkon však nestačil na vítězství, v míčku kraloval přerovský Vrtěl neuvěřitelným výkonem 72,44m. Pavel však zvítězil v dálce neméně kvalitním výkonem 492cm, druhé místo pak obsadil na šedesátce za 8,33s. Kvalitní čas mu však kazí neregulérní vítr do zad. Dařilo se také Tomáši Pepernikovi, který obsadil druhé místo v běhu na 150m v pěkném čase 21,20s (ovšem také s neregulérním větrem), přidal ještě šesté místo na šedesátce (8,75s). Kryštof Kučera vybojoval bronz v běhu na 1500m v čase 5:28,85min., osmé místo pak obsadil v dálce (421cm). Vojtěch Podjukl doběhl na patnáctistovce šestý (5:34,17min.), ve výšce obsadil sedmou pozici (117cm). Adam Orava doběhl sedmý na stopadesátce (22,36s). Štafeta na 4x 60m vybojovala po skvělém výkonu stříbro (36,02s).

Mimo soutěž závodila Simona Losertová. Šedesátku zvládla za 8,83s, v dálce předvedla výkon 409cm. Družstvo hochů tedy na domácím kole obsadilo páté místo. Bohužel zatím nejsou známy celkové výsledky po dvou kolech. Hochy nyní čeká prázdninová závodní pauza, na začátku září pak nastoupí k poslednímu kolu v Prostějově.