Mladší žáci bodovali na Mistrovství Moravy

22. 9. 2009

Za krásného slunného počasí hostil atletický stadion ve Frýdku-Místku v neděli 20. září Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Z hranického oddílu SK Hranice se jej zúčastnily čtyři atletické naděje. Jejich vystoupení bylo rozhodně úspěšné, všichni se ve svých disciplínách umístili do desátého místa.

Výborný výsledek zaznamenal Kryštof Kučera, který obsadil velmi pěkné šesté místo v běhu na 800m v novém osobním rekordu 2:47,38min. Tereza Kočnarová nastoupila k soutěži ve skoku vysokém, ve kterém obsadila rovněž šestou pozici. Až do výšky 130cm skákala vše na první pokus, další postupnou výšku 134cm bohužel třikrát velmi lehce shodila. Nastoupila také na šedesátku, kde sice nepostoupila do finále, ale zaběhla pěkný čas 9,70s. Matyáš Řihák prokázal vrhačský talent, když obsadil sedmou pozici v hodu míčkem za výkon 54,53m. Navíc obsadil desáté místo ve vrhu koulí (8,35m). Vícebojařský talent zase potvrdil Pavel Gadas. V dálce mu jen těsně unikl postup do finále, obsadil tedy devátou pozici za výkon 430cm. V míčku skončil desátý, když hodil 52,73m. Na šedesátce mu také unikl postup do finále, ale zaběhl čas na hranici osobního rekordu 9,14s.