Mladí atleti poměřili síly s krosovou špičkou

3. 4. 2018

V loňském roce se krosové republikové tituly rozdávaly na podzim, letos Český atletický svaz přešel na jiný model. Dospělí a junioři budou mít své Mistrovství ČR v krosu na podzim. Mládežnické kategorie od mladšího žactva až po dorost se utkaly o mistrovské tituly už na jaře, v sobotu 24. března se sešla mládežnická krosová špička v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí. Nechyběly u toho ani hranické barvy.

Pořadatelé připravili pro závodníky náročný kopcovitý kilometrový okruh po místní louce. Nejsilnější zastoupení měla hranická atletika v závodě starších žákyň, kde v šedesátipětičlenném startovním poli startovaly i tři hranické atletky. Nejlépe si vedla Adéla Dostálová, která doběhla v silné konkurenci na výborném jedenáctém místě. Kristýna Podjuklová doběhla dvacátá a Veronika Svobodová třicátáprvní. Ještě početnější konkurenci měl mladší žák Ondřej Glet, do závodu odstartovalo 71 mladých běžců. Glet při své premiéře na Mistrovství ČR doběhl na 43. místě.

Kategorie juniorů a dospělých měla v Dolní Dobrouči také svůj závod, byť nemistrovský. Pořadatelé pro mě připravili štafetu, kde se složení týmů losovalo, v každé štafetě byla vždy jedna dívka. Hranický vytrvalec Vojtěch Podjukl spolu se svými kolegy v tomto exhibičním závodě zvítězil.