Matyáš Řihák sedmý na Mistrovství ČR

5. 9. 2011

Mistrovství ČR staršího žactva hostil o víkendu 3. – 4. září útulný atletický stadionek v Novém Městě nad Metují. Hranické barvy hájil oštěpař Matyáš Řihák. Nepodařilo se mu sice navázat na skvělou formu z konce června, kdy vybojoval bronz na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, ale ani tak se mezi nejlepšími oštěpaři své kategorie neztratil.

Do prvních dvou pokusů se Matyáš úplně netrefil, oba byly pod 40m. Ve třetím se do toho opřel pořádně a bylo z toho 43,25m, čímž si pojistil finálovou osmičku. V dalších třech pokusech už se ovšem nezlepšil. Třetí pokus mu tedy zajistil celkově sedmé místo. V nabité soutěži to byl výborný výsledek, na medaili by si musel posunout osobní rekord, vítězný Tomáš Moša z Opavy dokonce přehodil padesátimetrovou hranici.

Vzhledem k tomu, že Matyáš dělá atletiku teprve dva roky a má velký potenciál se ještě zlepšovat, je to veliký příslib do budoucna.