Matyáš Řihák Krajským přeborníkem ve vrhu koulí

27. 2. 2011

V pátek 25. února proběhly v olomoucké atletické hale Krajské přebory staršího žactva. Výborně se na nich vedlo mladým hranickým závodníkům. Čtveřice atletů dovezla domů celkem pět medailí.

Nejvíce se dařilo Matyáši Řihákovi, který vybojoval titul Krajský přeborník ve vrhu koulí v novém osobním rekordu 10,49m. Zároveň obsadil třetí místo v běhu na 60m překážek v čase 10,77s, zde má však ještě veliké rezervy v technice. Stříbro v běhu na 800m vybojoval Kryštof Kučera (2:48,41min.), k tomu ještě obsadil páté místo v běhu na 60m překážek časem 11,44s. Pavel Gadas si doskočil pro stříbrnou medaili v dálce za výkon 499cm. V běhu na 60m obsadil šestou pozici (8,25s). Pátou medaili vybojovala Dita Dadlíková v běhu na 60m překážek, když obsadila druhé místo v čase 12,94s. Zaběhla si také hladkou šedesátku, zde ovšem čas 10,14s nestačil na postup do finále.

Výkony hochů jsou potěšitelné hlavně proto, že oddíl atletiky SK Hranice letos do soutěže přihlásil družstvo starších žáků.