Ladislav Procházka krajským přeborníkem ve čtyřboji

20. 10. 2015

Poslední oficiální dráhové závody mají za sebou mladí hraničtí atleti. Ve středu 14. října proběhly v Šumperku Krajské přebory přípravek a mladšího žactva ve vícebojích. Z hranického oddílu se zúčastnilo 21 závodníků. Přípravky čekal čtyřboj složený z běhu na 60m, skoku do dálky, hodu míčkem a závěrečného běhu na 800m. Mladší žactvo závodilo v pětiboji, tedy ve stejných disciplínách jako přípravky a navíc v běhu na 60m překážek.

Skvěle si vedl především talentovaný Ladislav Procházka, který suverénně zvítězil ve čtyřboji přípravek hochů. Ve velké konkurenci závodníků z celého olomouckého kraje zvítězil téměř o 200 bodů. Jediná dílčí disciplína, ve které nevyhrál, byl hod míčkem (28,30m), ale jinak s přehledem vyhrál dálku (403cm), běh na 60m (9,39s) i na 800m (2:52,00min.). Celkovým bodovým součtem 848 bodů si vysloužil nejen prví místo, ale i nový oddílový rekord.

Oddílový rekord překonala také Adéla Dostálová v pětiboji mladších žákyň.  Výkonem 1580 bodů obsadila v Šumperku 11. místo. Ve stejné kategorii obsadila Veronika Svobodová šestnáctou a Kristýna Podjuklová dvacátou pozici. Mezi mladšími žáky uzavíral Martin Vavřík první desítku, Vojtěch Beneš dokončil pětiboj patnáctý.

V kategorii přípravek hochů kromě Ladika Procházky startovali ještě Vojtěch Nevyjel (12.), Karel Brychta (13.), Matouš Adámek (24.), Jakub Pacák (27.), Vojtěch Krucina (28.), Miroslav Spilka (30.), Jakub Hrazdil (33.), Antonín Svoboda (35.), Adam Heger (36.) a Jaroslav Zhříval (37.). V nejpočetnější kategorii přípravek dívek startovalo i pět hranických atletek. Hanka Klanicová dokončila čtyřboj na 19. místě, Ema Dostálová 21., Lucie Kočnarová 24., Laura Lapčíková 31. a Aneta Hegerová 36.

Všichni zúčastnění hrdinně vydrželi i psí počasí, kdy celý den sice drobně, ale vytrvale pršelo. Rtuť teploměru se pohybovala kolem ne zrovna příjemných 10 stupňů. Nejméně lákavou disciplínou toho odpoledne byl určitě skok daleký. Ale všichni závodili s nasazením, za což jim patří velká gratulace.