Kristýna Kadúchová ve službách AK Olomouc medailistkou z Mistrovství ČR družstev

6. 10. 2014

Atletický oddíl SK Hranice letos propůjčil své mladé závodníky kategorie dorostu a juniorů na hostování do služeb AK Olomouc. Olomoucký oddíl má téměř každý rok medailové ambice na Mistrovství ČR družstev v minimálně v jedné ze čtyř kategorií. Letos věřili dorostencům a juniorům, ovšem medaile přišla nečekaně v kategorii dorostenek.

Finále Mistrovství ČR družstev kategorie dorostu proběhlo v sobotu 27. září v Praze. Hranická dorostenka Kristýna Kadúchová v olomouckém dresu startovala v běhu na 1500m, kde přidala na olomoucké konto šest bodů za páté místo, a rozbíhala „béčkovou“ štafetu, která získala bod za desáté místo. Zvítězily atletky z Vítkovic před Jabloncem. Olomoučanky nakonec v napínavém závěru porazily čtvrtou Duklu Praha o pouhého půl bodu a vybojovaly tak bronzové medaile. Pro Kristýnu to byla skvělá tečka za poměrně smolnou sezónou, přerušenou dlouhými nemocemi.

Za olomoucké dorostence letos závodili Adam Orava a Vojtěch Podjukl. Adam v Praze nakonec nestartoval. Vojta se předvedl nejlépe, jak mohl. Závod na 3000m s přehledem vyhrál ve slušném čase 9:28,66min. Štafetě na 4x400m pak pomohl ke druhému místu. Kategorii dorostenců suverénně ovládla Slavia Praha před Vítkovicemi a Jabloncem, na hochy z Olomouce zbyla nepopulární bramborová medaile.

Juniorské kategorie měly své finále ve stejném termínu v Opavě. Hranický junior v olomouckém dresu Matyáš Řihák absolvoval svůj obvyklý vrhačský trojboj – koule, oštěp, disk. V kouli se mu vůbec nevedlo a nejhorším výkonem sezóny obsadil až desáté místo. Chuť si spravil v oštěpu, kde novým osobním rekordem 53,02m obsadil šesté místo. Osmé místo a výkon pět centimetrů za osobákem pak přidal v disku. Olomoučtí junioři stejně jako dorostenci obsadili čtvrtou příčku. Nepomohla jim ani účast letošního juniorského mistra světa ve víceboji Jiřího Sýkory, který za AK Olomouc také hostoval.