Hraničtí atleti závodili v Olomouci

25. 1. 2011

Konec minulého týdne byl pro hranický atletický oddíl ve znamení závodů. V pátek 21. 1. proběhly v olomoucké hale Okresní přebory mladšího a staršího žactva, v sobotu 22. 1. pak Krajské přebory dorostenců, dorostenek, juniorů, juniorek, mužů a žen.

V pátek se v Olomouci představila šestice mladých atletů SK Hranice. Všichni závodili ve dvou disciplínách. Výborně se na letošních prvních závodech představila mladší žákyně Simona Losertová. Simča zvítězila na hladké šedesátce časem 8,81s (8,76s v rozběhu) a třetí místo obsadila ve skoku dalekém výkonem 421cm. Mladší žák Tomáš Pepernik vybojoval stříbro v běhu na 60m překážek (12,10s) a na stejně dlouhé trati bez překážek obsadil devátou pozici (8,90s). Třetí místo v běhu na 800m mladších žáků vybojoval Vojtěch Podjukl pěkným časem 2:50,26min. Hladkou šedesátku pak zaběhl za 10,03s, do finále se však neprobojoval.

Prvním rokem starší žák Pavel Gadas si vedl výborně ve skoku dalekém. Výkonem 533cm obsadil druhé místo. V běhu na 60m pak doběhl osmý (8,15s). Matyáš Řihák potvrdil vzrůstající vrhačskou formu. Ve vrhu koulí bral za výkon 9,83m čtvrté místo. Přidal ještě šesté místo z dálky (466cm). Své první atletické závody má za sebou také starší žákyně Dita Dadlíková. V běhu na 60m obsadila jedenácté místo (10,26s) a na stejně dlouhé trati s překážkami se časem 13,60s neprobojovala do finále.

V sobotu se pak do Olomouce vydala trojice závodníků, dva dorostenci a jedem muž. V kategorii mužů závodil Zbyněk Čech. Ve skoku vysokém se Zbyňa lehce potýkal s rozběhem, olomoucká hala má dost specifické rozměry, výkon 180cm patří k průměru, stačilo to na čtvrté místo. Spokojený byl pak v trojskoku, zde předvedl letošní nejlepší výkon 13,35m, což mu vyneslo stříbro. Dorostenci Zdeněk Podjukl a David Rotrekl závodili oba v běhu na 800m a na šedesátce s překážkami. Na silně obsazené osmistovce obsadil Zdeňa devátou pozici (2:35,41min.), David doběh dvě místa za ním (2:47,62min.). Na překážkách zaběhl David čas 11,49s, Zdeňa 11,61s. Oba obsadili čtvrtá místa ve svých bězích, což na finále nestačilo.