Hraničtí atleti závodili na Otevřených přeborech Přerova

25. 6. 2010

Devítka hranických atletů vyrazila ve středu 23. 6. do Přerova na Otevřené přebory. Za krásného ale trochu větrného počasí si spousta z nich vylepšila nejlepší osobní výkony. Skvěle se vedlo mladšímu žákovi Pavlu Gadasovi. Pavel nastoupil k pětiboji a potvrdil, že je velký vícebojařský talent. Vynikajícím výkonem 2061 bodů se zařadil na 8. místo celorepublikových tabulek v této disciplíně. Zaznamenal tyto výkony v jednotlivých disciplínách: 60mpř – 10,18s, míček – 63,99m, 60m – 8,51s, dálka – 496cm, 800m – 2:46,63min. K pětiboji nastoupil také Vojtěch Podjukl, obsadil jedenácté místo a podařilo se mu zaběhnout si krásný osobní rekord na 800m – 2:45,09min.

Ke sprinterskému trojboji mladších žáků nastoupil Tomáš Pepernik. Lehce indisponován bolavou patou obsadil třetí místo. Ve sprinterském trojboji mužů triumfoval Jan Dostál v novém osobním rekordu 2296 bodů. Třetí místo ve stejné disciplíně mezi ženami obsadila Martina Kopecká pěkným výkonem 2040 bodů. Vrhačský trojboj absolvovali Matyáš Řihák a David Rotrekl. Matyáš obsadil druhé místo, výborný výkon předvedl hlavně v disku – 27,48m. David obsadil třetí místo.

Klára Úlehlová si v Přerově zaběhla hned dva osobní rekordy. Na 60m překážek 9,75s a na 300m 42,59s. K běhu na 3000m nastoupila Iva Podjuklová, za osobním rekordem zaostala o pouhou vteřinu. Žákům tímto závodem skončila první část sezóny. Dospělé atlety ještě čeká 3. 7. třetí kolo II. ligy mužů a žen.