Hraničtí atleti zahájili dráhovou sezónu

3. 5. 2022

Letošní dráhová atletická sezóna má za sebou své úvodní závody a nechyběli na nich ani hraničtí atleti.

Jako první se na dráze představila Klára Úlehlová, která v sobotu 23. dubna vyrazila do Prahy na Libeňskou veteraniádu. Postavila se na start netradičních sprintů na 50 a 150 m. Padesátku zvládla za 7,37 s, po přepočtu dle věkového koeficientu obsadila třetí místo. Se stopadesátkou na netradičním ovále dlouhém 250 m, kde je tím pádem velmi prudká zatáčka, trochu bojovala, ale s výsledným časem 21,09 s byla nakonec spokojená. Po přepočtu byla druhá.

V úterý 26. dubna pak vyrazila jednadvacetičlenná hranická sestava do Přerova na Okresní přebory. Soutěžili atleti od mladších žáků nahoru. Závody jsou to víceméně testovací, nejde o pořadí v cíli, jelikož závodí všechny kategorie najednou, ale o předvedené výkony. Nad všechny zde vyčnívá výkon mladší žákyně Sabiny Tvrdoňové na osmistovce 2:28,10 min., kterým momentálně vede průběžné české tabulky své kategorie. Dařilo se také sprinterům: Luboš Kopřiva - 50m (6,39 s), 150 m (18,05 s), Ondřej Hlavinka - 50 m (6,61 s), 150 m (18,55 s), Kateřina Kasparová 50 m (7,24 s), 300 m (46,15 s), Ludmila Krčmářová 150 m (21,47 s), 300 m (46,63 s), Romana Odstrčilová 150 m (21,80 s), 300 m (47,00 s). Ale ani ostatní hraničtí závodníci, vesměs žákovského věku se neztratili a v hojném počtu si překonávali své osobní rekordy. Všem gratulujeme.

Na prvního máje pak atleti z oddílu SK Hranice vyrazili na dvoje dráhové závody. Do Přerova na Přerovský pětiboj a sprinterský trojboj vyrazila pětice závodníků. Adam Orava si vyzkoušel klasický pětiboj. V úvodním skoku dalekém zvládl 582 cm, oštěpem hodil 29,13 m, dvoustovku zaběhl za 24,80 s, diskem hodil 24,55 m a závěrečnou patnáctistovku zaběhl za 5:45,72 min. Celkovým bodovým součtem 2141 bodů obsadil třetí místo. Sprinterský trojboj mezi ženami absolvovala Klára Úlehlová a byly z toho výkony 8,60 s na 60m, 13,72 s na 100 m a 28,04 s na 200 m. Celkově obsadila šesté místo za výkon 1950 bodů. Mezi žákyněmi se rovněž v trojboji představili dvě starší a jedna mladší žákyně. Ludmila Krčmářová závodila velmi pěkně, když zaběhla časy 8,77 s, 13,21 s a 28,93 s a s celkovým součtem 1757 bodů byla čtvrtá. Romana Odstrčilová byla za 1675 bodů osmá díky výkonům 8,74 s, 14,37 s a 29,85 s. Poslední do party byla mladší žákyně Kristýna Grammerová, která podala výkony 9,75 s, 15,62 s a 34,01 s a celkově byla za 1003 bodů dvaadvacátá.

Trojice závodnic pak vyrazila do Frýdku-Místku, kde se konaly hojně navštěvované, skvěle zorganizované Májové závody, celkem startovalo 504 závodníků ze 17 oddílů. Mladší žákyně Markéta Machylová se představila na šedesátce (10,85 s), na dálce (288 cm) a na osmistovce (3:20,48 min.). V kategorii přípravek startovaly dvě Marie. Marie Štolcarová proběhla šedesátku za 10,04 s, do dálky skočila 344 cm a míčkem hodila 29,27 m. Marie Frankovičová zaznamenala výkony 9,83 s na šedesátce, 333 cm v dálce a 82,11 s na čtyřstovce.