Dvě umístění na bedně pro hranické atlety v Běžeckém poháru

14. 10. 2014

Běžecký pohár dětí a mládeže pořádá každý rok atletický oddíl AK Šternberk. Letošní ročník čítal celkem osm závodů, z nichž se do celkového hodnocení poháru započítávalo pět nejlepších výsledků. Na stupně vítězů se podařilo probojovat pouze dvěma atletkám v hranickém dresu.

V kategorii starších žaček se umístily Adéla Zdražilová na druhé příčce a Tereza Birnbaumová na třetí. Obě pojedou v pátek 7. listopadu do Šternberku na slavnostní vyhlašování. Ceny by jim měli předávat úspěšní čeští reprezentanti koulař Ladislav Prášil a mílař Jakub Holuša. Hranický oddíl měl letos mimořádnou smůlu na čtvrtá místa. Hned čtyři atleti skončili těsně pod stupni vítězů. V kategorii dorostu to byli Vojtěch Podjukl a Kristýna Kadúchová, mezi mladšími žákyněmi Tereza Kostruchová a v kategorii přípravek Adéla Dostálová. V přípravce hochů skončili Martin Vavřík pátý a Ladislav Procházka šestý. Sedmá místa vybojovali Lucie Kročová (nejmladší dívky) a Daniel Burdej (mladší žáci). Osmý byl Jakub Hrazdil (nejmladší hoši), devátí Martin Zápotocký (mladší žáci) a Petr Oblouk, desátí pak Kristýna Podjuklová a Matyáš Valach (všichni přípravka).

Poslední závod Běžeckého poháru proběhl v neděli 5. října ve Šternberku. Náročná trať (do kopce, z kopce) ve šternberském parku řádně prověřila trénovanost závodníků. Medaile si z tohoto závodu odnesli tři hraničtí závodníci. Dorostenec Vojtěch Podjukl svou kategorii s přehledem vyhrál, ve stejné kategorii dívek doběhla Kristýna Kadúchová druhá, mezi staršími žákyněmi skončila Adéla Zdražilová třetí.

Předposlední závod navštívili hraničtí závodníci v sobotu 27. září v Olomouci. Z oblíbeného Běhu s Klokanem si odvezli pět medailí. Pro stříbro si doběhli Erin Ptáčková (děti ročník 2010 a mladší), Lucie Kročová (dívky 2005-07) a Tereza Birnbaumová (starší žákyně), bronz vybojovali Lukáš Kobliha (přípravka) a Adéla Zdražilová (starší žákyně).

Celkové výsledky i výsledky jednotlivých závodů najdete na stránkách Běžeckého poháru.

Pár fotek z posledního závodu ve Šternberku.