Dvě medaile pro hranickou atletiku z Mistrovství Moravy v krosu

14. 11. 2018

Travnatý vrhačský areál atletického klubu MK Seitl Ostrava hostil v neděli 11. listopadu Mistrovství Moravy a Slezska v krosu. Trať, kterou pořadatelé připravili, byla sice vesměs rovinatá, ale díky nerovnému travnatému terénu celkem náročná. Hranická atletika měla zastoupení ve většině mistrovských kategorií.

Nejlépe z pohledu dosaženého výsledku si vedla Adéla Zdražilová, která v kategorii juniorek doběhla na druhém místě a pověsila si tak na krk stříbro. V silně obsazené kategorii starších žákyň měl hranický oddíl hned trojí zastoupení. Velmi pěkný taktický výkon předvedla Adéla Dostálová, která si doběhla zaslouženě pro bronz. Veronika Svobodová skončila v této kategorii patnáctá, Kristýna Podjuklová sedmnáctá. Mezi ženami doběhla Klára Úlehlová šestá. V kategorii mladších žáků se představili Ondřej Glet a David Karola. Po volnějším začátku se Ondřej prokousal na 15. místo, David na 27. Při své závodní premiéře mladší žákyně Anna Švánová doběhla 33. Radim Spilka finišoval mezi dorostenci devatenáctý.