Družstva mladšího žactva mají za sebou první kolo

21. 5. 2013

Ve středu 15. května hostil olomoucký atletický stadion první kolo Krajské soutěže družstev mladšího žactva. Hranický oddíl letos postavil družstva mladších žáků i žákyň. Obě družstva v Olomouci nastoupila jako čtyřčlenná. Časy ve sprinterských disciplínách znehodnocoval jako letos zatím na téměř každých závodech silný protivítr v cílové rovince.

Lépe se dařilo družstvu mladších žáků, které obsadilo v soutěži celkové šesté místo. Nejpilnějším sběratelem bodů byl Tomáš Dvořák. Tomáš se nejlépe prosadil na třístovce, kterou vyhrál v čase 50,30s, na poloviční trati obsadil čtvrté místo (22,34s), na šedesátce s překážkami doběhl osmý v novém osobním rekordu 11,69s. Velmi pěkně závodil i Vratislav Besta, který obsadil třetí místo v hodu míčkem (50,38m), osmé ve skoku vysokém (120cm), stopadesátku pak zaběhl za 24,71s. Skvělé osobní rekordy si vytvořil Martin Závora – šestý na 300m (52,81s) a sedmý na 800m (2:51,40min.). Jedním bodem pro družstvo přispěl také Karel Sargánek, který doběhl desátý na stopadesátce (23,84s), šedesátku zvládl za 9,85s a míčkem hodil 31,96m.

Družstvo hranickým mladších žákyň skončilo celkově na osmém místě. Pěkně si vedla Adéla Zdražilová, která doběhla sedmá na osmistovce (3:05,34min.) a osmá na stopadesátce (24,75s), v míčku pak předvedla výkon 32,53m. Nikol Benešová zvládla hladkou šedesátku za 9,83s, stejnou trať s překážkami za 14,07s a stopadesátku za 25,13s. Tereza Birnbaumová zaběhla šedesátku za 10,37s a stopadesátku za 25,55s. Na stejných disciplínách se představila i Jana Dvořáková a byly z toho časy 10,44s a 26,12s.

Příští kolo družstev mladšího žactva proběhne v úterý 11. června v Hranicích. Přijďte domácí atletické naděje podpořit.