Atleti zahájili halovou sezónu 2019 v Ostravě

8. 1. 2019

V sobotu 5. ledna se v ostravské atletické hale konaly Zahajovací závody mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Závody to byly poměrně slušně obsazené - téměř 400 závodníků z 35 oddílů nejen z České republiky, početné výpravy dojely i ze Slovenska a Polska. Například slovenský reprezentant, stříbrný medailista z evropské halové šedesátky Ján Volko, zde vytvořil dva slovenské rekordy - na 150 a 300 m.

V hranickém dresu se v Ostravě představilo šest závodníků. Osobní rekordy padaly jak na běžícím pásu nejen díky netradičním disciplínám (běhům). Tři "osobáky" si vytvořila juniorka Adéla Zdražilová, na třístovce zaběhla čas 42,29 s, na stopadesátce 19,46 s a do výšky skočila 145 cm. Stejný výkon ve výšce zaznamenala i dorostenka Veronika Svobodová, osobní rekord si překonala na trati 1000 m (3:22,39 min.). Hned za ní na kilometru doběhla Kristýna Podjuklová za 3:24,71 min. Málo běhanou trať 2000 m absolvovala dorostenka Adéla Dostálová a zvládla ji za 7:13,80 min. Třístovku pak zaběhla v novém halovém osobáku 43,60 s.

Mezi ženami se na netradiční šestistovce představila trenérka výše zmíněných dívek Klára Úlehlová a byl z toho čas 1:48,45 min., na třístovce pak finišovala v čase 45,31 s. Jediný muž Zbyněk Čech startoval ve skoku vysokém a s "prvním tréninkem", jak sám řekl, byl spokojený, skočil 170 cm.