Atleti začali úspěšně sezónu na dráze

7. 5. 2009

První májový den probíhají tradičně v Přerově závody ve sprinterském trojboji. Hraničtí atleti zde vybojovali nejen cenná umístění, ale také kvalitní osobní výkony. Nejlépe si vedl Tomáš Pepernik, který zvítězil v kategorii přípravek. Tomáš zvládl 50m za 7,74s, 60m za 9,30s a 100m za 14,97s a s velkým bodovým náskokem vyhrál tuto početně obsazenou kategorii.

Další tři zástupci hranické atletiky vybojovali čtvrtá místa. Pavel Gadas v kategorii mladších žáků, David Rotrekl v kategorii starších žáků a Klára Úlehlová v kvalitně obsazené kategorii žen. Kláře se navíc povedlo překonat oddílový rekord ve sprinterském trojboji (60, 100 a 200m), jeho nová hodnota je nyní 2272 bodů. Pomohla jí k tomu hlavně kvalitní šedesátka za 8,16s.

Další zástupkyně oddílu SK Hranice Petra Vašinová závodila ve Frýdku-Místku na Májových závodech. Petra zde nenašla v běhu na 800m konkurenci a stylem start-cíl zvítězila v čase 2:21.37min.

Další sváteční pátek 8. 5. závodily tři hranické atletky v Olomouci na Velké ceně. Nejlépe si vedla Petra Vašinová, která zvítězila v běhu na 400m výborným časem 61,00s. Klára Úlehlová skončila na dvoustovce třetí, na stovce pátá. Časy sprintů však byly negativně ovlivněny silným protivětrem. V předprogramu Velké ceny, v tzv. Malé ceně Olomouce, sbírala zkušenosti starší žákyně Kateřina Pokorná. Při svém prvním ostrém startu na velkých závodech doběhla v závodě na 800m na šestém místě v čase 2:45,22.

Věříme, že slibně započatá sezóna bude pokračovat a atleti si dobrou formu udrží i do dalších závodů.