Atleti ladí formu směrem k vrcholům sezóny

12. 2. 2019

Po úspěšném Mistrovství Moravy a Slezska hraničtí atleti nezahálejí a testují formu na dalších závodech. Startovali v Ostravě i v Praze.

Jediný letošní halový start si naplánoval Vojtěch Podjukl, který trénuje a pracuje v Praze. V neděli 3. 2. si zaběhl test v závodě na 3000m při Přeborech Prahy. Test dopadl výborně, v závodě doběhl třetí v čase 8:44,74 min, což je o vteřinu překonaný 40 let starý oddílový rekord.

V úterý 5. 2. vyjela pětice hranických atletek do Ostravy na tréninkový mítink Indoor Athletics II. Některé byly s výkony spokojené, jiné méně. Ke spokojeným jistě patřila starší žákyně Julie Číhalová, která si v dálce vylepšila letošní nejlepší výkon na 493 cm, po dlouhé době opět vyzkoušela i výšku a byl z toho osobní rekord 135 cm. Spokojená byla také Klára Úlehlová, která si vylepšila letošní nejlepší výkon na 400 m na 61,81 s, k tomu si naplánovala ještě rychlostní test na 200 m, ten dopadl také dobře, čas 27,73 s patří k jejím lepším.

V závodě na 1500 m startovaly Adéla Dostálová a Kristýna Podjuklová. Pro obě to byl více méně trénink. Dostálová cílí spíše na kratší distance, Podjuklová na delší. Prvně jmenovaná ve snaze zachytit se soupeřek závod lehce přepálila a v posledních kolech se tak trápila, doběhla v čase 5:05,07 min. Na Podjuklové zase byla znát únava ze sobotní trojky, patnáctistovku doběhla v čase 5:36,05 min. Po lyžařském výcviku se neběhá zrovna nejlépe a něco o tom ví i Veronika Svobodová, která doběhla osmistovku v čase 2:34,04 min, ve skoku do výšky pak předvedla výkon 140 cm.

V sobotu 9. 2. pak vyjela devítka mladých hranických atletek na mítink Kids Athletics Poruba 2019 pro starší a mladší žactvo a přípravky. Nejlépe se vedlo Barboře Odstrčilové. Ve vrhu koulí starších žaček si hodila nový osobní rekord 10,40 m a obsadila druhé místo. V neuvěřitelně nabitém startovním poli (dohromady celkem 733 závodníků a závodnic) se ostatním hranickým dívkám nepovedlo prosadit na stupně vítězů, ale za své výkony se nemusí rozhodně stydět. Zuzana Slobodová zaběhla osmistovku za 2:49,50 min. Mezi staršími žákyněmi startovala i Hana Klanicová, šedesátku zaběhla za 9,36 s a do dálky skočila 380 cm.

V kategorii mladších žaček se představily rovněž tři hranické atletky. Tereza Haitlová zaběhla šedesátku za 9,92 s a do dálky skočila 353 cm. Vera Vítková zvládla osmistovku za 2:54,37 min a do dálky skočila o dva centimetry více. Dagmar Hradilová ve stejných disciplínách zaznamenala výkony 3:06,13 min a 333 cm.

V kategorii přípravek byla vidět Romana Odstrčilová, která doběhla šedesátku za 9,42 s a do dálky skočila 381 cm. Tereza Jurásková zaběhla šedesátku za 9,52 s, do dálky předvedla výkon 353 cm a k tomu si přidala ještě šestistovku za 2:16,65 min. Poslední hranickou zástupkyní byla Eliška Brodňanová, která šedesátku finišovala v čase 10,52 s a do dálky skočila 324 cm.